Masazhi kundėr dhembjes sė kokės

Shko poshtė

Super Masazhi kundėr dhembjes sė kokės

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 02, 2011 6:19 amDhembja e kokės mund tė bėhet shumė e padurueshme. Mė sė shpeshti shkaktohet nga ushqimi jo i rregullt, jeta e shpejtė, stresi dhe pagjumėsia. Nėse nuk mund t’i eliminoni kėta faktorė, atėherė bėni diēka natyrale dhe tė padėmshme. Ju rekomandojmė masazhin kundėr dhembjes sė kokės. Masazhi do t’ju relaksojė dhe do tė bėjė qė dhembja e kokės tė kalojė.

Masazhin e kokės dhe tė tėmblave mund ta bėni edhe vetė, por ėshtė mė mirė qė t’ju ndihmojė partneri apo partnerja. Duhet ta vėni kokėn nė krahė tė partnerit i shtrirė nė shpinė, por mund tė rrini edhe ulur dhe i kthyer me shpinė nga partneri. Masazhin fillojeni nga tėmblat. Lėvizjet tė jenė tė lehta dhe rrethore. Bėni masazhin 3 minuta dhe kujdesuni qė lėkura tė mos irritohet shumė, sepse atėherė masazhi nuk mund tė bėhet i pakėndshėm. Partneri duhet tė prekė nė tėmbla aty ku gjendet njė “gropė e vogėl”.

Pas masazhit duhet me maje tė gishtave tregues tė shtrėngoni atė pikė. Do tė keni ndjenjėn se dhembja nė ēastin e parė po shtohet, por pastaj lehtė fillon tė largohet. Pas kėtij masazhi bėni masazhin pjesės sė kokės mbi ballė. Partneri duhet me shuplakė ta kapė kokėn ashtu qė vetėm gishtat e mėdhenj tė jenė tė lirė. Fillojani me lėvizje rrethore, pastaj vazhdoni me maje tė gishtave lehtė nė drejtim majės sė kokės. Bėni masazh kėsaj pjese tė kokės 3 minuta, pastaj me majat e gishtave tė mėdhenj nė vendin ku ata bashkohen mbi ballė shtrėngoni lehtė disa sekonda.

Dhembja e kokės tashmė do duhej tė pushonte. Nėse akoma keni dhembje, vazhdoni me masazhin e majės sė kokės dhe tė pjesės sė qafės. Majės sė kokės gjithashtu duhet bėrė masazh me lėvizje rrethore, ndėrsa masazhi i qafės bėhet njėsoj si edhe masazhi mbi ballė (me lėvizje rrethore tė gishtave tė mėdhenj).

Pas kėtyre masazheve lodhja dhe nervozizmi do tė pushojnė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi