Nga pėrleshjet nė Jemen 40 viktima

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Nga pėrleshjet nė Jemen 40 viktima

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 02, 2011 6:35 am


Zyrtarėt mjekėsorė nė Jemen thonė se mė shumė se 40 persona janė vrarė gjatė natės nė pėrleshjet nėpėr rrugė nė mes tė forcave qeveritare dhe luftėtarėve tė fiseve rivale nė kryeqytetin e vendit, Sana.
Raportimet nga kryeqyteti tregojnė se luftimet nėpėr rrugė po vazhdojnė. Pėrleshjet nė mes tė personave tė grupeve fisnore dhe forcave tė sigurisė kanė nisur qė nga e marta, duke e thyer njė armėpushim qė ishte arritur para disa ditėsh, raporton Rel.

Luftimet e sotme ndodhin njė ditė pasi forcat e regjimit tė Ali Abdullah Saleh, vranė shtatė persona qė demonstronin kundėr Presidentit, nė njė qytet nė jug tė Sanas.

Demonstruesit po e kėrkojnė dorėheqjen e Salehut qė prej fundit tė muajit janar.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi