Mladic, natėn e parė nė qeli tė izoluar tė Hagės

Shko poshtė

Super Mladic, natėn e parė nė qeli tė izoluar tė Hagės

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 02, 2011 6:35 am


Zyrtarėt thonė se ish komandanti i serbėve tė Bosnjės, Ratko Mladic, e ka kaluar natėn nė njė qeli tė izoluar pas arritjes nė Tribunalin e Hagės, pėr tu pėrballur me akuzat pėr gjenocid dhe krime lufte gjatė luftės nė Bosnje Hercegovinė.
Zyrtarėt e Tribunalit thonė se izolimi ėshtė standard pėr sapo tė arriturit nė tribunal. Mladic 69 vjeēar pritet qė gjithashtu tė kontrollohet nga njė mjek.

Mediat raportojnė se Mladic pritet tė bėjė paraqitjen e parė nė gjyq brenda pak ditėsh, nė kohėn kur ai do tė pyetet qė tė konfirmojė identitetin e tij dhe tė deklarohet rreth tė gjitha akuzave kundėr tij.

Ai ėshtė ekstraduar nga Beogradi tė martėn, mė pak se njė javė pasi u arrestua nga autoritetet serbe. Mladic akuzohet pėr gjenocid, krime lufte dhe krime kundėr njerėzimit pėr rolin e tij nė masakrimin e 8 mijė burrave dhe djemve nė qytetin boshnjak tė Srebrenicės, nė korrik tė vitit 1995 si dhe pėr rrethimin katėr vjeēar tė Sarajevės.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi