Tėrmeti lėkund Kilin

Shko poshtė

Super Tėrmeti lėkund Kilin

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 02, 2011 6:37 am


Njė tėrmet me magnitudė 6.4 ka goditur tė mėrkurėn Kilin, pikėrisht nė pjesėn e shkatėrruar nga tėrmeti i vitit tė kaluar. Instituti amerikan i gjeofizikės nuk ka thėnėnė ndonjė informacion pėr viktima tė mundshme apo dėme materiale.
Tėrmeti i sė mėrkurės ndodhi nė njė thellėsi prej 15 kilometrash, ndėrsa epiqendra e tij ishte 96 km nė jugperėndim tė Concepcionit – qytetit tė dytė pėr nga madhėsia nė kėtė shtet amerikanojugor.

Kili, nė shkurt tė vitit 2010, ishte goditur nga tėrmeti dhe pastaj edhe nga cunami, tė cilėt shkaktuan mbi 500 viktima dhe 220 mijė tė pastrehė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi