Mladic t premten paraqitet para gjyqtarve t Hags

Shko posht

Super Mladic t premten paraqitet para gjyqtarve t Hags

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 02, 2011 6:38 am


Tribunali i Hags ka njoftuar t mrkurn se i dyshuari pr krimet e lufts n Bosnje, Ratko Mladic, do t paraqitet pr her t par n gjykat t premten.
Seanca e par sht caktuar pasi Mladici sht transferuar pr n Tribunalin e Hags, t martn.

Gjat seancs dgjimore, mngjesin e s premtes, Mladicit do ti krkohet q t deklarohet pr akuzat q rndojn mbi t e q prfshijn gjenocidin, krimet e lufts dhe krimet kundr njerzimit q dyshohet se jan kryer gjat lufts n Bosnje, nga viti 1992 1995.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi