NATO zgjat edhe pr tre muaj misionin n Libi

Shko posht

Super NATO zgjat edhe pr tre muaj misionin n Libi

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 02, 2011 6:38 am


NATO ka zgjatur pr 90 dit misionin n Libi, tha t martn sekretari i prgjithshm i Aleancs Veriatlantike, Anders Fogh Rasmussen.
Ky vendim i drgon nj mesazh t qart regjimit t Moammer Gadhafit. Ne jemi t vendosur pr t vazhduar operacionin ton n mbrojtjen e popullit libian. Ne do ti vazhdojm prpjekjet pr t prmbushur mandatin e Kombeve t Bashkuara, tha Rasmussen.

Aleanca 28-antarshe mori kontrollin e ofensivs n Libi m 31 mars, nga koalicioni i udhhequr nga Franca, Britania dhe Shtetet e Bashkuara. Konflikti ndrmjet forcave besnike t diktatorit Gadhafi dhe kryengritsve rebel, po vazhdon ende, me gjith sulmet ajrore kundr caqeve t qeveris.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi