Helmojnė mėsuesen nuk kishin mėsuar pėr provim

Shko poshtė

Super Helmojnė mėsuesen nuk kishin mėsuar pėr provim

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 02, 2011 6:55 amNjė mėsuese nė Itali ėshtė helmuar pasi studentėt e saj i kanė hedhur njė substancė kimike nė shishen e ujit pėr tė evituar provimin.

Ngjarja absurde ka ndodhur nė njė shkollė bolonjeze, nė Itali, dhe pėrgjegjėsi ende nuk ėshtė gjetur.

Studentėt e Institutit Teknik Industrial kanė pėrfituar nga dalja nga klasa e mėsueses pėr tė hedhur nė shishen e ujit substancėn kimike tė quajtur trikoloretan.

Kjo substancė nuk ka as ngjyrė dhe as aromė, por mund tė jetė shumė helmuese. Sapo ka pirė pak nga uji mėsuesja ėshtė ndjerė keq dhe ėshtė dėrguar menjėherė nė spital ku mjekėt kanė zbuluar shkakun e kėsaj gjendjeje.

Fajtori rrezikon shumė, mė e pakta ėshtė njė pėrjashtim nga shkolla, por mund tė ketė edhe ndjekje penale pėr tė.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi