Puna n zyr po ju bn t shndosh

Shko posht

Super Puna n zyr po ju bn t shndosh

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 02, 2011 7:00 amNjerzit e kan t vshtir t mbajn diet pr shkak t sasis s ushqimit q atyre iu ekspozohet n pun. Q nga tortat q iu ofrojn kolegt tuaj pr ditlindje e deri tek biskotat, shmangia e ushqimeve n zyr duket si nj mision i pamundur kur ju jeni n diet.

Sipas profesorit Peter Rogers, kreu i psikologjis eksperimentale n Universitetin e Bristol, ne jemi t programuar t ham ushqimin q sht para nesh, dhe ndryshimi i disa personave nga t tjer sht se ata jan m t mir n kontrollimin e vetes.

N fakt, studimet tregojn se njerzit t cilt qndrojn ulur n pun rrezikojn dyfish pr t qn m t shndosh se sa njerzit e tjer, puna e t cilve prfshin shum lvizje prreth.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi