Pėrfitimet shėndetėsore nga ushqimet pikante

Shko poshtė

Super Pėrfitimet shėndetėsore nga ushqimet pikante

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 02, 2011 7:05 am


Ushqimet djegėse mund tė ju japin urth, por kėto lloj ushqimesh kanė pėrfitime tė mėdha shėndetėsore, kur konsumohen nė sasi tė caktuara. Ushqimet djegėse pėrdoren gjerėsisht nė mbarė botėn.

Nė qoftė se ju pėlqeni salcat djegėse dhe specat djegės, do tė keni edhe mė shumė efekte nga kėto produkte.

Studimet tregojnė se pėrdorimi i ushqimeve djegėse sjell mė shumė pėrfitime shėndetėsore se sa ishte menduar mė parė. Ushqimet djegėse sjellin njė pėrmirėsim tė punės sė zemrės, pėrmirėsojnė qarkullimin e gjakut, kanė ndikim kundėr kancerit, pėrmirėsojnė tretjen, gjumin, ngrenė humorin, pėrmirėsojnė frymėmarrjen, dhe kanė efekt kundėr ftohjes dhe gripit.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi