Shet veshkėn pėr tė blerė njė iPad2!

Shko poshtė

Super Shet veshkėn pėr tė blerė njė iPad2!

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 02, 2011 3:21 pmNjė i ri nė Kinė ka nxitur zemėrim nė mbarė vendin pasi ka shitur veshkėn e tij pėr blerė njė iPad2. Xiao Zheng, 17vjeēar, nuk ishte nė gjendje tė pėrballonte ēmimin e njė prej kompjuterave tabletė tė cilat shihen si njė simbol pasurie nė vendin lindor.

Por ai zbuloi njė reklamė e cila u ofronte para njerėzve tė shėndetshėm, tė gatshėm qė tė kenė veshkėn e tyre tė hequr nė njė operacion rraskapitės. Adoleshenti Zheng u qortua nga e ėma kur zbuloi operacionin, i cili ka nxitur njė protestė nė Kinė.

"Unė doja njė iPad2, por nuk kisha para pėr ta blerė. Kur unė kėrkova nė internet gjeta njė reklamė tė postuar online qė thoshte se ishin tė gatshėm tė paguanin njė shumė tė madhe parash pėr tė blerė njė veshkė" tha adoleshenti pėr Shenzhen TV.

Kirurgėt privatė kishin marrė njė dhomė nė njė spital (nė njė qytet tjetėr) nė mėnyrė qė tė kryenin procedurėn e rrezikshme mė 28 prill. Zheng ishte liruar pas tre ditėsh dhe i ishin dhėnė 1,884 stėrlina pėr organin.

Ai bleu njė iPad2 dhe njė iPhone, por kur u kthye nė shtėpi, mamaja e tij dyshuese deshi tė dinte se nga kishin ardhur mallrat. Zheng pranoi se kishte bėrė operacion dhe i tregoi asaj shenjėn e madhe nė trup. Ai ka vuajtur nga komplikimet qė nga operacioni.

Policia ėshtė lajmėruar por deri tani ata nuk kanė mundur tė gjejnė asnjė gjurmė tė tre personave qė kishin organizuar operacionin.

Ky lajm ka shkaktuar zhurmė nė Kinė me njerėzit qė ankohen se materializmi ka shkatėrruar moralin tek tė rinjtė.


Edituar pėr herė tė fundit nga NoRa nė Sat Jun 04, 2011 6:11 am, edituar 1 herė gjithsej

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shet veshkėn pėr tė blerė njė iPad2!

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 02, 2011 10:49 pm

Katastrof, na myti Tech, qdo dite diqka e re/i.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shet veshkėn pėr tė blerė njė iPad2!

Mesazh nga Gonna prej Fri Jun 03, 2011 5:59 pm

ncnc Katastrof valla ku krahasoet shendeti me ksi sene moree

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shet veshkėn pėr tė blerė njė iPad2!

Mesazh nga Lordi prej Fri Jun 03, 2011 6:52 pm

po 1 IPOD2 kushton rreth 250 euro apo ketu ne zvicerr 300 frank.
un kta e shoh si muhalif lajm skan qka me qit ja fusin qisi.. ama prap nuk quditem se ka tylifar njeri..

si pershembull fukarat lypin me shku ndeti ama ne tabell e shkrujn skam pare per me shku ne amsterdam e shihet fukara.. :)
njejt edhe ky koka budalla

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shet veshkėn pėr tė blerė njė iPad2!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi