Bukuroshet prej lakre

Shko posht

Super Bukuroshet prej lakre

Mesazh nga Nora prej Fri Jun 03, 2011 8:49 am

Kto modele glamuroze jan shum t bukura sa q mund ti hash. Artistja kineze Ju Duoqi krijon figura t femrave kryesisht nga lakrat, me titull imagjinat nga lakra kineze.

Femrat e punuara n kto figura u prngjajn atyre q dalin n revistat e mods, glamuroze dhe trheqse. Secila pjes e ktyre skulpturave sht punuar nga perimet, prfshir rrobat, kapelat dhe aksesort tjer.Grat nga lakra t artistes kineze t sfidojn bile edhe me belin e tyre, derisa qndrojn shtrir n shtrat, ose kur mbulojn gjoksin me duar.Artistja nga Pekini prdor forma dhe ngjyra t ndryshme t lakrave pr ti punuar kto figura, ndrsa m pas vetm se i forcon me rrmojse dhmbsh. Ju m hert ka prdor edhe perimet tjera pr ti punuar disa skulptura t cilat n realitet ishin kopjet e veprave t artistve t famshm si jan Leonardo da Vinci, Vincent Van Ghog dhe Andy Warhol, shkruan Daily Mail.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi