VMRO-DPMNE fiton mandatet nė diasporė

Shko poshtė

Super VMRO-DPMNE fiton mandatet nė diasporė

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 05, 2011 8:49 pm


Nė bazė tė rezultateve jozyrtare, kandidatėt e VMRO-DPMNE-sė kanė fituar nė njėsinė e 7 zgjedhore nė Evropė, ku kandidati i kėsaj partie Risto Mancev ka marrė 1.465 vota, LSDM 154 vota, BDI 402, VMRO-Popullore 54, si dhe PDSH 40 vota.
Kandidati i VMRO-DPMNE, Pavle Sazdov ka fituar edhe nė Amerikė dhe Kanada, ku ka fituar 560 vota, LSDM 82 vota, SDU 242 dhe partitė e tjera.

Nė njėsinė e 9 zgjedhore Australi-Azi gjithashtu ka fituar kandidati i VMRO-DPMNE, Milorad Dodevski me 549 vota.

Asnjė nga kandidatėt shqiptarė nuk ka fituar nė diasporė, ndėrsa nė njėsinė e 8 u bojkotuan kėto zgjedhje nga ana e diasporės shqiptaro-amerikane.

Ndryshe, fitorja e kandidatėve maqedonas nė diasporė do tė minimizojė edhe mė tepėr peshėn politike tė shqiptarėve nė Parlamentin e ardhshėm.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi