Numėrohen gjysma e votave, prijnė VMRO-DPMNE dhe BDI

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Numėrohen gjysma e votave, prijnė VMRO-DPMNE dhe BDI

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 05, 2011 8:50 pm


Nga 48. 47 pėr qind e votave tė pėrpunuara nga Komisioni Shtetėror i Zgjedhjeve (KSHZ), dy partitė e deritanishme nė pushtet VMRO-DMNE dhe BDI vazhdojnė tė jenė nė epėrsi nė taboret politike maqedonase dhe shqiptare.
Sipas tė dhėnave tė para jozyrtare tė KSHZ-sė, udhėheq koalicioni i kryesuar nga VMRO-DPMNE me 156.805 vota, pas saj ėshtė LSDM me 125.188, BDI ka 40.461, PDSH 18.423, RDK e Rufi Osmanit 10. 302, VMRO-PP 9.947, Tė Bashkuar pėr Maqedoninė 5.904 vota, Demokracia e Re 6.434 dhe LDP 4.922 vota.VMRO-DPMNE dhe BDI nė epėrsi

Nga rreth 42 pėr qind e votave tė pėrpunuara nga Komisioni Shtetėror i Zgjedhjeve (KSHZ), dy partitė e deritanishme nė pushtet VMRO-DMNE dhe BDI janė nė epėrsi nė taboret politike maqedonase dhe shqiptare.

Sipas tė dhėnave tė para jozyrtare tė KSHZ-sė, nė zgjedhjet e parakohshme parlamentare udhėheq koalicioni i kryesuar nga VMRO-DPMNE me 126.092 vota, pas saj ėshtė LSDM me 102.333 vota, BDI ka 33.293, PDSH 13.541, RDK e Rufi Osmanit 8. 150,

VMRO-PP 4.994, Tė Bashkuar pėr Maqedoninė 3.155 vota.

Numrat ndryshojnė nga minuta nė minutė, ndėrsa KSHZ-ja duhet tė dal me tė dhėna preliminare zyrtare para mesnate.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi