Kreshnik Fazliu (MC Kresha) – Biografia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kreshnik Fazliu (MC Kresha) – Biografia

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 06, 2011 6:54 amKreshnik Fazliu i njohur me pseudonimin Mc Kresha kėngėtar i njohur Kosovar me prejardhje nga qyteti i veriut tė Kosovės, Mitrovica.
Dy kėngė tė njėpasnjėshme tė lansuara gjatė kėtyre muajve, e kanė bėrė rep-kėngėtarin “Mc Kresha” njė ndėr mė tė kėrkuarin nė ditėt e fundit.
Kėngėt e tij “Lej Flleshat” dhe bashkėpunimi me anėtarin e grupit “TDS”, “Dr Mic” me kėngėn “Lyrical WarFare” janė ndėr kėngėt mė tė dėgjuarat nė radio dhe televizionet tona.
Mc Kresha thotė se ėshtė i kėnaqur me suksesin e dy kėngėve. “Lej Flleshat” ėshtė njė kėngė qė ėshtė popullarizua ma shumė sepse ka dal mė herėt nė internet, por edhe kjo tjetra ėshtė duke ecur shumė mirė. Kėnga “Lej Flleshat” ėshtė punuar nė studion e Enis Preshevės ndėrsa “Lyrical WarFare” nė studion e Genc Prelvukajt.Por keto dy kenge nuk jane sukseset e vetme me te cilat eshte karakterizuar Mc Kresha gjate kesaj vere.
“Souljah” eshte nje bashkepunim mes Mc Kreshes Lyrical Son dhe nje djaloshi te ri i quajtur Noga emri i te cilit eshte Agon Abdullahu. Bashkepunim tjeter ka pasur edhe me kengetaren Leonora Poloska me kengen “Kush o mama”.
Beri bashkepunim edhe me shum artist te tjere ne kengen “Lil Samee” dhe se fundi kengen “Delicius” me kengetaren 17 vjqare qe sapo preku ne estraden tone Dafina Rexhepi.
Poashtu doli ne shitje albumi i tij “Patikat e mija”.Ky album eshte i ndare ne dy pjese pjesa e pare ka dalur ne shitje gjate kesaj vere ndersa pjesa e dyte pritet te dale gjate stines se dimrit ne ket vit.MC kresha tha ne nje emisjon se tanime ka vendosu ti beje nje pushim vetes pas gjith ketyre kengeve te realizuara gjate kesaj vere.

MC Kresha Video:
Mc Kresha – Lej Flleshat
Mc Kresha ft. Dr Mic – Lyrical WarFare
Lil Samee ft MC Kresha, Gentz, Kastro Zizo & J Flow – M.F
Leonora Poloska ft. Mc. Kresha – Kush o mama
Lyrical Son, Mc Kresha Ft. Noga (beatbox) – Souljah
Dafina Rexhepi feat. McKresha – Delicius


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi