Apple zbulon iCloud, e ofron falas

Shko poshtė

Super Apple zbulon iCloud, e ofron falas

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 07, 2011 6:09 pm


Apple mė nė fund e ka paralajmėruar shėrbimin e saj tė ri, iCloud, i cili do ta zėvendėsojė atė tė kompanisė MobileMe, ndėrsa do tė sinkronizojė njė spektėr tė gjerė tė shėrbimeve, si muzikėn e blerė, aplikacionet si dhe librat e blera nga iBooks.
iCloud ėshtė prezantuar nga kreu i kėsaj kompanie, Steve Jobs, gjatė konferencės sė pėrvitshme pėr zhvillim tė mbajtur nė San Francisko.

Ky opsion krijon mundėsinė pėr tė ruajtur fotografi, dokumente ose video nė njė dosje me fjalėkalim nė internet dhe jo nė aparatin tėnd, nė mėnyrė qė tė lejojė pėrdoruesit t'i qasen nga disa aparate.

Shėrbimi gjithashtu do tė sinkronizojė fotografitė dhe videot tuaja, bashkė me dokumentet nga iWorks dhe aplikacionet tjera, ndėrsa kur ju ndryshoni njė dokument nė iCloud, i njėjti do tė ndryshojė edhe nė tė gjitha pajisjet tuaja tė bazuara nė iOS.

I njėjti ndryshim vlen edhe pėr fotografitė, tė cilat sinkronizohen me pajijset e ndryshme tė Apple, pėrkatėsisht sistemin e saj operativ, iOS.

Pėr mė shumė, Apple me iCloud gjithashtu mundėsonė edhe blerjen e muzikės nga iTunes pėr njė pajisje nė iOS.
Lajmi mė i mirė vjen nė fund. iCloud ėshtė shėrbim falas, ndėrsa secili pėrdorues ka edhe 5GB hapėsirė magazinimi pėr email.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi