Hakersat sulmojn qndrn e Citibank n SHBA

Shko posht

Super Hakersat sulmojn qndrn e Citibank n SHBA

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 09, 2011 5:48 pm


Citibank ka qn viktima e rradhs e nj sulmi hakersash, t cilt kan vjedhur t dhnat e mijra konsumatorve n SHBA.
Lajmi sht konfirmuar nga vet kompania e cila njoftoi se nj grup punonjesish kan nisur t telefonojn klientt pr t kontrolluar llogarit e tyre. Sipas t dhnave paraprake, zyrtart e Citibank raportojn t paktn 210 mij llogari t prekura nga ky sulm kibernetik.

Hetimi po vijon. Jemi ende n fazn e kontrollit t t gjith sistemit bankar dhe m pas n nj faz t dyt do t njoftojm edhe masat q do t marrim., - tha Chester Wisniewski, shefi i siguris n Citibank.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi