Berisha: Opozita tė votojė ligjet pėr integrimin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Berisha: Opozita tė votojė ligjet pėr integrimin

Mesazh nga Albba prej Fri Jun 10, 2011 7:07 pmKryeministri Berisha tha tė premten se "opozita duhet t'i pėrgjigjet detyrimit pėr tė votuar ligjet qė lidhen me 12 rekomandimet e Komisionit Europian".
Zoti Berisha, gjatė mbledhjes sė Komisionit Ndėrministror pėr Integrimin, rikujtoi angazhimin e kryetares sė Komisionit tė Integrimit, nė njė takim nė mars, pėr tė votuar ligjet qė janė pjesė e paketės sė 12 pikave.

“Uroj dhe shpresoj qė opozita t'i pėrgjigjet kėtij detyrimi dhe tė heqė dorė nga praktika se pėr opozitėn ėshtė mė mirė tė bllokojė sesa tė votojė", tha kryeministri, duke shtuar se "kjo praktikė, absolutisht, ėshtė tejet dritėshkurtėr dhe thellėsisht jo produktive pėr ata qė e ushtrojnė". "Shqipėria dhe shoqėria shqiptare do tė ecin drejt BE-sė si vend dhe shoqėri e shtetit ligjor", tha zoti Berisha.

Kryeministri Berisha foli gjithashtu pėr vendimin e Kolegjit Zgjedhor pėr Tiranėn, duke thėnė se "vendimi ishte nė nderim tė Kushtetutės dhe parimit universal tė leximit tė ēdo vote".

"Parimi i numėrimit tė ēdo vote ėshtė parimi mė themelor i ēdo sistemi zgjedhor dhe ky parim gjeti sanksionimin e plotė nė vendimin e Kolegjit zgjedhor qė votoi 5 me 0. Gjykatėsit shqiptarė, njėsoj si ata ndėrkombėtarė, respektuan kushtetutėn e vendit tė tyre dhe parimit tė numėrimit tė cdo vote, pasi nuk mund tė pėrjashtohet nga numėrimi asnjė votė e vetme, kur ligji e pėrcakton atė", tha zoti Berisha.

Kryeministri shtoi se proēesi zgjedhor i 8 majit ishte transparent dhe me standarde./Telegrafi/
avatar
Albba
PrincesS
Besa-Bess
PrincesSBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1505
Mosha : 23
Viti: : 25/08/1994
Vendbanimi: : Therand
Aktiviteti :
80 / 10080 / 100

Registration date : 07/05/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi