Berisha: Angazhim pėr konsolidimin e kėrkesave tė KE

Shko poshtė

Super Berisha: Angazhim pėr konsolidimin e kėrkesave tė KE

Mesazh nga Albba prej Fri Jun 10, 2011 7:09 pmKryeministri Berisha tha tė premten, nė mbledhjen e Komitetit Ndėrministror tė Integrimit, se Shqipėria pavarėsisht vlerėsimit pozitiv qė ka marrė lidhur me liberalizimin e vizave, mbetet e angazhuar pėr tė konsoliduar mė tej dhe nė tė gjitha drejtimet kėrkesat e udhėrrėfyesit tė Komisionit Europian.
"Nė analizėn e Komisionit Europian rezulton se Shqipėria ėshtė nė parametrat mė optimal. Ndėrkohė, vazhdojnė pėrpjekjet serioze pėr tė konsoliduar mė tej dhe nė tė gjitha drejtimet kėrkesat e udhėrrėfyesit pėr heqjen e vizave. Ėshtė fakt qė nuk ka shtim tė kėrkesave tė azilkėrkuesve pas liberalizimit tė vizave", tha z. Berisha, duke e vlerėsuar si zhvillim tejet pozitiv.

Referuar kėrkesės sė KE-sė, e cila kėrkon tė theksohet se nuk ka avantazh financiar zgjatja e qėndrimit tej afatit, kryeministri Berisha kėrkoi qė ky mesazh tė pėrcillet te publiku nė formėn e spoteve televizive apo mėnyrave tė tjera tė reklamave, nėpėrmjet televizioneve qendrore apo lokale.

Kryeministri ftoi gjithashtu Partinė Socialiste qė tė marrė pjesė nė votimin e 12 rekomandimeve tė Komisionit Europian. “Shpresoj qė opozita tė votojė planin e veprimit me 12 pikat e rekomandimit tė KE-sė”, tha zoti Berisha duke kėrkuar qė Partia Socialiste “tė heqė dorė nga praktika e bllokimit”, e cila “ėshtė e gabuar”.

“Jo bllokimi por votimi, jo destruktiviteti por konstruktiviteti, ėshtė alternativa qė duan shqiptarėt”, tha kryeministri duke kėrkuar qė tė pėrmbushen sa mė shpejt ato detyrime qė kanė ngelur pa u pėrmbushur “pėr shkak tė alternativės sė bllokimit"
avatar
Albba
PrincesS
Besa-Bess
PrincesSBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1505
Mosha : 23
Viti: : 25/08/1994
Vendbanimi: : Therand
Aktiviteti :
80 / 10080 / 100

Registration date : 07/05/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi