Ēokollata pėr bukurinė tuaj

Shko poshtė

Super Ēokollata pėr bukurinė tuaj

Mesazh nga ditush prej Fri Jun 10, 2011 7:57 pmĒokollata nuk ėshtė vetėm e preferuara e tė shėndoshėve, por pėrmban edhe njė shumė tė madhe proteinash shumė tė shėndetshme pėr kurėn e trupit tonė, fytyrės dhe flokėve, duke mos harruar trajtimet relaksuese.
Shumė e vėrtetė, ēokollata, qė shpesh evitojmė ta hamė pėr tė mos u shėndoshur, pėrveēse antidepresiv, ka dhe shumė funksione tjera. Tė shikojmė se si i shėrben kozmetikės, pėr kurėn e trupit dhe flokėve tona.

Nė njė studio kozmetike ėshtė zbuluar se me njė pėrzierje tė kakaos pluhur, balsam natyral dhe pak vaj ulliri mund tė arrihet njė maskė qė i dhuron flokėve shkėlqim dhe njė butėsi tė paimagjinueshme.

Edhe trajtimit tė fytyrės mund t’i vijė nė ndihmė kakao: Bėjmė njė pėrzierje tė kakaos, mjaltit dhe kosit. Rezultati do tė jetė njė lėkurė e butė dhe shumė e freskėt, si ajo e njė fėmije. Sigurisht qėndron rreziku se ndėrkohė qė aplikoni maskėn mund tju lind dėshira pėr ta ngrėnė atė...

Kalojmė nė terapinė e trupit: Pėr t’u relaksuar s’ka mė mirė se njė masazh. Edhe masazhi mund tė bėhet nėpėrmjet pėrzierjes sė ēokollatės. Pėrzierja: Merrni gjysmė kile ēokollatė, pėrgatiteni me ujė tė ngrohtė duke e pėrzier vazhdimisht. Sapo tė jetė gati duhet aplikuar nė trup, pa u ftohur mos harroni. Pasi e aplikoni nė trup duhet ta lini tė bėj efektin e saj pėr 45 minuta. Rezultati: Lėkurė e butė dhe me shkėlqim.
Kėshillė: Mos e lani trupin me sapun, por me njė shkumues tė thjeshtė pėr trupin.

http://www.telegrafi.com/fo/foot-1coko.jpg

Terapia me ēokollatė po bėhet shumė e aplikueshme nė disa qendra estetike. Gjatė kėrkimeve u zbulua dhe diferenca mes njė masazhi normal dhe njė masazhi me ēokollatė, tė nxehtė, shėrben pėr tė hapur poret dhe papastėrtitė aktive qė pėrmban terapi. Shumė qendra estetike kohėt e fundit e kanė kuptuar vlerėn e ēokollatės dhe po e aplikojnė atė ēdo ditė e mė shumė.

A duhet tė mungojė ēokollata nė jetėn e njė ēifti?
Absolutisht jo. “Ēokollata e terapisė pėr ēiftet”, risia e momentit. Bėhet fjalė pėr njė trajtim qė zgjat rreth njė orė e gjysmė dhe qė bėhet bashkė me partnerin. Pas masazhit, do ishte mirė njė banjo relaksuese me ujė tė ngrohtė. Pėrveēse se kėnaqėsisė pėrfitoni dhe njė lėkurė tė butė dhe shkėlqyese.

Zgjidhni maskėn e duhur nė varėsi tė lėkurės suaj
Qė tė kemi njė fytyrė sa mė tė pastėr dhe sa mė tė shndritshme duhet qė t’i kushtojmė njė kujdes tė veēantė. Pėr kėtė duhet qė tė ndjekim disa kėshilla.

1. Zgjidhni maskėn qė ju kombinon (mos u tėrhiqni nga maskat qė mund tė bėjė shoqja juaj mbase keni lėkura tė ndryshme).
2. Shumė prej jush mund tė kenė nevojė pėr dy maska njėkohėsisht (qėllon qė balli ka lėkurė tė yndyrshme, ndėrsa pjesa poshtė (mjekra) mund tė ketė lėkurė tė thatė.
3. Mos pėrdorni maska mė shumė se njė herė nė javė (zakonisht mjafton njė, por ka edhe pėrjashtime).
4. Nėse keni lėkurė tė thatė pėrdorni maska hidratante.
5. Nėse keni lėkurė tė yndyrshme maskat ideale janė pastruesit.
6. Lėkura e lodhur kėrkon maskė rigjeneruese.


http://www.telegrafi.com/fo/fotoo-2coko.jpgFytyra duhet tė pastrohet me kujdes dy herė nė ditė, nė mėngjes dhe nė darkė. Ēdo herė pas kėsaj larje nuk duhet tė mungojė kremi i ditės, apo i natės. Estetėt nė pėrgjithėsi japin rregulla strikte dhe tė posaēme nė lidhje me lėkurėn. Ēdo maskė ka njė procedurė pėrdorimi tė veēantė. Ajo mbėshtet tek dėshira, durimi dhe koha nė dispozicion e personit qė kėrkon tė kujdeset pėr lėkurėn. Ēdo kush qė kėrkon tė pėrdorė maskė pėr fytyrėn duhet tė zgjedhė njė ditė tė pėrshtatshme, pra duhet tė jetė sa mė i lirė nė mėnyrė qė ti pėrkushtohet sa mė shumė maskės.

/Telegrafi/


_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi