Boronicat ndihmojn rnien nga pesha

Shko posht

Super Boronicat ndihmojn rnien nga pesha

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 11, 2011 7:11 amStudimet e shumta n lidhje me ushqimin kan treguar se boroncat ushtrojn nj efekt t fuqishm mbrojts pr zemrn, pr shkak t prqndrimit t polifenoleve q prmbajn. Por munden gjithashtu t ndihmojn me humbjen e peshs?

Hulumtuesit nga Universiteti i Teksasit shqyrtuan rolin q ky frut luan n lidhje me peshn dhe obezitetin. Rezultati i prezantuar pr American Society for Nutrition zbuloi se boronicat pengojn krijimin e qelizave t reja dhjamore, duke ndryshuar metabolizmin e lipideve.

Nj diet e prditshme e boronicave t freskta mund t jet elsi pr reduktimin e peshs n mnyr natyrale.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi