Junrey zyrtarisht njeriu mė i shkurtė nė botė

Shko poshtė

Super Junrey zyrtarisht njeriu mė i shkurtė nė botė

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 11, 2011 9:24 amJurney Balawing festoi ditėlindjen e 18 dhe zyrtarisht u regjistrua nė librin e rekordeve Guinness si njeriu mė i shkurtė nė botė. Kėtė moment e festoi duke pirė birrė pėr herė tė parė dhe atė nga kriko e cila ėshtė gati mė e madhe se ai.
Djaloshi nga Filipinet ėshtė i gjatė gjithsej 55.9 centimetra dhe ia rrėmbeu titullin Khagendra Thapa Maga i gjatė 67 centimetra. “Jam shumė i emocionuar, ndoshta jam i shkurtė, por jam burrė i vėrtetė. Pėr herė tė parė e kam provuar birrėn. Mė pėlqen, por nuk guxoj tė pi shumė. Tash vetėm e dua njė grua tė bukur, nuk ka rėndėsi nėse ėshtė mė e gjatė se unė”, tha Balawing, njoftojnė agjencitė e huaja tė lajmeve.

Familja e Balawing ėshtė shumė krenare me tė. Ata thonė se pėr ta ėshtė shumė e rėndėsishme qė emri i djalit tė tyre u regjistrua nė librin e rekordeve Guinness. Edhe pse ėshtė 18 vjeēar prindėrit e Balawingut ende kujdesen pėr tė si pėr njė foshnje. Balawing nuk u rrit qė prej moshės 1 vjeēare. Prindėrit e tij nuk kishin para pėr ta dėrguar tek mjeku. Sot ai mund tė ecė vetėm me ndihmėn e dikujt tjetėr, por megjithatė ėshtė i lumtur qė ėshtė njeriu mė i shkurtė nė botė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Junrey zyrtarisht njeriu mė i shkurtė nė botė

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 11, 2011 9:24 am

Ma e madhe gota se sa vet :P gjynaa :)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi