Vritet lideri i al Qaedas n vendet afrikane

Shko posht

Super Vritet lideri i al Qaedas n vendet afrikane

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 11, 2011 6:09 pm


Raportohet se personi i dyshuar si hartuesi i planit pr sulmin terrorist t vitit 1998 kundr ambasadave amerikane n Keni dhe Tanzani, sht vrar n Somali.
Komisioneri i policis keniane sht cituar duke thn se Fazul Abdullah Mohammed, sht vrar n Mogadishu dhe se shum shpejt do t bhen testet e ADN-s pr t verifikuar identitetin e tij.

Fazul besohej se ka qen lideri i operacioneve t al Qaedas pr vendet e Afriks Lindore dhe komandanti kryesor ushtarak i al Shabab, grupi i militantve islamik q tenton ta kontrolloj Somalin.

Fazul krkohej nga SHBA-t n lidhje me bombardimin e ambasadave n Nairobi dhe Dar es Salam, q vrau m shum se 200 persona dhe pr sulme t tjera terroriste.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi