Japoni, rreth 100 mijė vetė ende nė strehime emergjence

Shko poshtė

Super Japoni, rreth 100 mijė vetė ende nė strehime emergjence

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 11, 2011 6:10 pm


Nė Japoni edhe tre muaj pas katastrofės sė trefishtė, tėrmetit, cunamit dhe incidentit bėrthamor, rreth 100.000 vetė jetojnė ende nė strehime emergjence.
Sipas njoftimeve, nė provincėn e goditur rėndė, Fukushima, ka pėrfunduar ndėrtimi i rreth 28.000 banesave tė reja, por ky numėr ėshtė i pamjaftueshėm.

Dhjetėra mijėra vetė, tė cilėt kanė humbur si pasojė e katastrofave vendin e punės, kėrkojnė tani me dėshpėrim mundėsi tė reja pėr sigurimin e jetesės.

Njėkohėsisht nė mesin e popullsisė po shtohet shqetėsimi pėr rrezatimin radioaktiv dhe ujin e rrezatuar, qė vazhdojnė tė dalin nga centrali i dėmtuar bėrthamor, Fukushima. Nė shumė qytete tė vendit ka pasur demonstrime kundėr pėrdorimit tė energjisė bėrthamore.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi