Ushtrimet e tendosjes

Shko posht

Super Ushtrimet e tendosjes

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 13, 2011 9:47 amNse qndroni nj koh t gjat ulur n vendin e puns, ashtu q ju sht ngarkuar shtylla kurrizore dhe supet, sht e sigurt se do t ndieni dhimbje. N kt rast, sht koha pr ushtrime t tendosjes.
Tri ushtrime t menduara mir t tendosjes do tjua kthejn fuqin dhe do tju mundsojn qarkullim m t mir, para s gjithash n shtylln kurrizore dhe n supe. Kto ushtrime do t ndikojn pr t mir n tr muskulaturn tuaj dhe n tendosjen nervore.

Aktiviteti fizik dhe ushtrimet e rregullta u rekomandohen t gjithve, sidomos atyre q kalojn or t tra duke qndruar n zyr, n mnyr q ti shmangin dhimbjet n shpin dhe n supe.

Sikurse do ushtrim, edhe ushtrimet e tendosjes duhet t realizohen ashtu si duhet.

Pozicioni i shpins dhe mbajtja e linjs s gjunjve dhe e ijve sht m i rndsishm sesa prsritja m e shpesht e ushtrimit. Saktsisht, t gjitha ato mjaftojn t prsriten nga katr her.

Blijeni edhe nj top mesatarisht t fryr dhe i keni t gjitha rekuizitat e nevojshme.

Knaquni!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi