Pes filxhan kafe n dit mund t nxisin halucinacione dgjimi!

Shko posht

Super Pes filxhan kafe n dit mund t nxisin halucinacione dgjimi!

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 13, 2011 4:41 pmPes filxhan kafe n dit mjaftojn t shkaktojn halucinacione n dgjim, ka zbuluar hulumtimi i Universitetit t Melbournit. Kafeina n sasi t madhe mund t jet drog e fort psikoaktive, kan zbuluar ata. Ekspertt paralajmrojn q kombinimi i stresit dhe dozs s madhe t kafeins mund t stimuloj simptoma t ngjashme me psikozn.

Edhe pse kafja sht pije e prhapur, shum nuk e din q mund t ket edhe efekt psikoaktiv, dhe nuk merren me at sesa pak nevojitet q kafeina t na dmtoj n aspektin psikik, ka deklaruar udhheqsi i hulumtimit, profesori Simon Crowe.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Pes filxhan kafe n dit mund t nxisin halucinacione dgjimi!

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 13, 2011 4:42 pm

Shyqyr une se pih as nja :)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi