Sot debati pėr Shqipėrinė nė Parlamentin Europian

Shko poshtė

Super Sot debati pėr Shqipėrinė nė Parlamentin Europian

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 14, 2011 8:01 am


Situata politike nė Shqipėri pritet tė diskutohet tė martėn nė Komitetin e Stabilizim-Asociimit mes Shqipėrisė dhe PE-sė nė Bruksel.
Delegacioni i deputetėve shqiptarė, i pėrbėrė nga 7 deputetė tė PD-sė dhe 7 tė PS-sė, ėshtė nisur pėr nė Bruksel tė hėnėn. Nė rend tė ditės sė kėtij komiteti do tė jetė diskutimi mbi Progres-raportin qė do tė miratohet nė 12 tetor dhe pėrmbushja e 12 kėrkesave qė Komisioni Europian i ka parashtruar Shqipėrisė si detyra pėr integrimin. 14 deputetėt shqiptarė do tė qėndrojnė pėr dy ditė nė Parlamentin Evropian, pėr tė diskutuar nė lidhje me objeksionet e palėve.

Takimi i sotėm nė Parlamentin Europian ėshtė i treti gjatė kėsaj legjislature nė Parlamentin e vendeve anėtare tė BE-sė. Por ajo qė i jep mė shumė rėndėsi kėtij takimi thuajse rutinė qė zhvillohet ēdo gjashtė muaj mes palėve, ėshtė edhe situata e krijuar nė Shqipėri pas zgjedhjeve vendore tė 8 majit.

Dy takimet e mėparshme dėshtuan tė sintetizonin njė deklaratė tė pėrbashkėt pėr Shqipėrinė. Njė ditė para nisjes pėr nė Bruksel, deputetja dhe njėherėsh Sekretarja ndėrkombėtare e PS-sė, Arta Dade tha se ajo qė ndodhi pas zgjedhjeve tė 8 Majit nė KQZ, do tė jetė pjesė thelbėsore e axhendės sė shtatė deputetėve socialistė nė Bruksel, raportoi BW.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi