OSBE: Turqia duhet tė rrisė lirinė

Shko poshtė

Super OSBE: Turqia duhet tė rrisė lirinė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 14, 2011 8:04 am


Zgjedhjet parlamentare nė Turqi kanė qenė tė organizuara mirė, por Ankaraja duhet tė rrisė lirinė dhe forcojė demokracinė, kanė vlerėsuar vėzhguesit e Organizatės pėr Siguri dhe Bashkėpunim Evropian (OSBE).
“Zgjedhjet nė Turqi treguan pluralizėm, por Ankaraja duhet tė bėjė pėrparime nė lirinė e shprehjes dhe tė lirojė mediat nga presioni politik”, thuhet nė njoftimin e OSBE-sė.

Delegacioni i OSBE-sė, ka kritikuar edhe pragun parlamentar prej 10 pėr qind, qė pėr disa parti tė vogla praktikisht “ėshtė mision i pamundur”.

Nė zgjedhjet e sė dielės, ka fituar partia nė pushtet e kryeministrit Rexhep Taip Erdogan.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi