Nėnshkruhet marrėveshje ushtarake amerikano-polake

Shko poshtė

Super Nėnshkruhet marrėveshje ushtarake amerikano-polake

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 14, 2011 8:05 am


Polonia dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė nėnshkruar njė marrėveshje pėr tė stacionuar luftarakėt F-16 dhe aeroplanmbajtėsit Hercules C130 nė tokėn polake sė bashku me njė njėsi tė pilotėve tė cilėt do tė ofrojnė mbėshtetje dhe trajnim pėr homologėt lokalė.
Marrėveshja u nėnshkrua tė hėnėn nė Vrashavė nga ministri polak i mbrojtjes Bogdan Klis dhe ambasadori amerikan Lee Feinstein.

Detajet e marrėveshjes qė nis sė zbatuari nė vitin 2013, pritet tė negociohen vitin e ardhshėm.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi