Italianėt deklarohen kundėr energjisė atomike

Shko poshtė

Super Italianėt deklarohen kundėr energjisė atomike

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 14, 2011 8:06 am


Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka pranuar se italianėt kanė votuar kundėr energjisė bėrthamore nė referendum.
Me rezultatin e mjaftueshėm mbi 50 pėr qind kundėr, Berlusconi tha se, Italia duhet t’i thotė lamtumirė energjisė bėrthamore dhe tė shohė drejt asaj tė rinovueshme.

Kryeministri italian kishte nė plan tė riaktivizonte centralet atomike tė fikur nė vitin 1980 dhe kishte bėrė thirrje pėr bojkotimin e referendumit, ku u votua pėr katėr ēėshtje.

Sipas shifrave tė dhėna nga Ministria e Brendshme, rezultati ėshtė 57 pėr qind, qė tregon se apeli i kryeministrit Berlusconi ėshtė refuzuar.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi