Bashkimit Afrikan t trheq mbshtetjen ndaj Gadhafit

Shko posht

Super Bashkimit Afrikan t trheq mbshtetjen ndaj Gadhafit

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 14, 2011 8:06 am


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, e cila ndodhet pr nj vizit n Adis Abeba, ka br presion mbi lidert e Bashkimit Afrikan q t trheqin mbshtetjen ndaj Muammar Gadhafit.
Clinton sht sekretarja e par amerikane e Shtetit q ka marr fjaln prpara prfaqsuesve t 53 vendeve t Bashkimit Afrikan. Tashm sht e qart se koloneli nuk mund t qndroj m n pushtet, ka deklaruar shefja e diplomacis amerikane, raporton TCH.

Por Gaddafi duket se nuk ka ndrmend t lr Libin. Nuk jam as kryeministr, as president, as mbret. Nuk kam asnj post pushtetar n Libi dhe pr kt arsye nuk kam nga se far t heq dor, ka deklaruar ai. Koloneli e ka prsritur qndrimin e tij gjat nj ndeshjeje shahu me presidentin e Federats Ndrkombtare t Shahut, rusin Kirsan Ilyumzhinov.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi