Polaku 77-vjear, 40 her n testin pr patent shofer

Shko posht

Super Polaku 77-vjear, 40 her n testin pr patent shofer

Mesazh nga Nora prej Tue Jun 14, 2011 1:25 pmMarian Sobala nga Broshevica n jug t Polonis ka vendosur rekord t ri, jo vetm si polaku m i moshuar q ka kaluar testin pr patent shofer, por edhe q 40 her sht prpjekur t merr patent shoferin.

Deri tani n provim e kan rrzuar 39 her, por Sobala u inatos pr t pasur t drejtn pr t ngar veturn, pasi q kt t drejt e kishte deri m 2007, kur policia e zuri t dehur n biiklet dhe ia mori patent shoferin pr dy vjet, transmetojn agjencit.

Sobala iu ankua gazetave polake se n provim e rrzonin pr imtsi, se nuk kishte ngadalsuar para kalimit pr kmbsor edhe pse n semafor ishte drita e gjelbr, se po ngiste veturn shum ngadal, apo se motori ishte fikur n parking.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi