Formohet partia pr njerzit pa parti

Shko posht

Super Formohet partia pr njerzit pa parti

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 14, 2011 9:51 pm


M n fund ata q nuk duan t jen n nj parti politike, por q nuk rrin dot pa komentuar zhvillimet politike mund t bjn pjes n nj subjekt t veant. N Zvicr sht themeluar nj parti pr njerzit pa parti, e cila sht pagzuar parteifrei.ch. Kjo organizat ka vendosur si moto t saj sloganin pr politik t arsyes n vend t politiks partiake, transmeton NOA.

Partia e t pa partive madje ka ambicie q t konkurroj me listn e saj n zgjedhjet parlamentare pr nivelin federal, q mbahen n kt vjesht, shkruajn mediet zvicerane.

Rreth dhjet antar t grupit themelues kan miratuar nj statut, t cilin kandidatt pr zgjedhje e kan si kusht q ta pranojn at. Partia e re ka pr synim t angazhohet ve tjerash pr vlerat si liria, demokracia, pavarsia, paqja, dhe qndrueshmria.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi