Rrudhat tregojn edhe problemet serioze

Shko posht

Super Rrudhat tregojn edhe problemet serioze

Mesazh nga Nora prej Wed Jun 15, 2011 7:21 amNse jeni t frustruar pr shkak t rrudhave n fytyr sepse ua shtojn vitet, ndoshta do tu shqetsoj edhe kjo- nj studimi i ri i Universitetit Yale ka treguar se rrudhat nuk jan vetm problem estetik, por edhe shndetsor.
Femrat me lkur t holl dhe rrudha t trasha kan rrezik m t madh nga osteoporoza dhe frakturat e eshtrave, ka treguar studimi, n t cilin kan marr pjes femrat q e kishin kaluar menopauzn.
Gjendja e lkurs s fytyrs mund t jet shenj se eshtrat jan t thyeshm dhe leht mund t krcasin, ka deklaruar udhheqsja e studimit, dr. Lubna Pal, duke shtuar se bhet fjal pr femrat n menopauz, prandaj nuk duhet t shqetsohemi pr do rrudh q e shohim n fytyr.
Pr m shum, dr. Lubna Pal ka rekomanduar marrjen e kalciumit pr t parandaluar problemet e tilla me eshtra.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi