Sonte eklipsi m i gjat i hns

Shko posht

Super Sonte eklipsi m i gjat i hns

Mesazh nga Nora prej Wed Jun 15, 2011 2:16 pmSonte n mbrmje pritet t ndodh eklipsi m i gjat i hns n kto 10 vite. Toka do t vendoset n mes t diellit dhe hns. Fenomeni do t zgjas 1 or e 41 minuta. 10 vjet m prpara ky eklips ka zgjatur 7 minuta m shum.

Megjithat, ksaj here hna nuk do bhet e zez, por e kuqe e thell pr shkak t prthyerjes s drits s diellit n atmosfern e toks.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi