Si ta kuptosh nėse je interesant

Shko poshtė

Super Si ta kuptosh nėse je interesant

Mesazh nga Nora prej Wed Jun 15, 2011 2:17 pmShpeshherė, nė takime me njerėzit, biseda apo flirtime ndodh qė duam tė kuptojmė pėrshtypjen qė kemi lėnė tek personi tjetėr. Zakonisht ndodh qė pas bisedės ne vrasim mendjen pėr mėnyrėn tonė tė sjelljes, sa interesantė u treguam, ku gabuam etj etj. Mėposhtė janė disa kėshilla pėr komunikimin joverbal, pėrmes tė cilave mund tė testojmė menjėherė impaktin qė kemi tek personi tjetėr.

-Buzėqeshja dhe shikimi drejtė nė sy janė shenjat e para qė tregojnė se ka interes ndaj jush.

-Nėse personi tjetėr ju afrohet shumė nė momentin qė bisedon me ju, kjo ėshtė njė shenjė pozitive qė tregon se jeni interesant.

-Prekja e vetullės ėshtė njė shenjė kėnaqėsie dhe tregon se biseda ėshtė nė rrugė tė mbarė.

Pėr ta kuptuar se ju nuk jeni i dėshiruar nga personi tjetėr, lexoni tė kundėrtat e veprimeve tė mėsipėrme. Por ka edhe disa shenja tė tjerė qė mund t’u bėjnė tė lexoni sjelljen e personit tjetėr dhe ta merrni situatėn nė dorė, me shpresė pėr ta pėrmirėsuar atė:

-Nėse personi tjetėr i mban kėmbėt e kryqėzuara ose tė mbyllura, atėhere kuptohet se nuk ėshtė i interesuar pėr ju, pasi kjo njihet si shenja refuzuese e komunikimit joverbal.

-Gjatė bisedave sikletosėse, ne jemi tė prirur tė pozicionohemi paksa nė njėrėn anė dhe nuk qėndrojmė pėrballė dhe nė rast se bashkėbiseduesi juaj e bėn njė veprim tė tillė, atėhere e kuptoni se nuk ka “mikpritje” ndaj fjalwve apo personit tuaj.

-Pėr tė kuptuar nėse personi tjetėr ėshtė nė siklet nga ju, mjafton tė hidhni njė stilolaps nė tavolinė. Nėse bashkėbiseduesi ėshtė i tensionuar apo jokomod me ju, atėhere ai nė mėnyrė jovullnetare do ta marrė stilolapsin qė keni hedhur, pėr tė luajtur me tė, mbase duke shtypur papushim butonin e tij ndėrsa ju flisni.

-Lėvizjet e pavullnetshme tė kėmbės janė njė tregues i qartė i tensionit.

Zakonisht, kur njė person ka stres apo tension, nė mėnyrė tė pavullnetshme, “shfryn” tensionin nė njė pikė fundore qė ėshtė kryesisht tek shputa e kėmbės. Kjo shenjė ėshtė lehtėsisht e lexueshme nėse ju jeni ulur nė njė tavolinė, por duhet tė bėni kujdes pėr tė parė nėse poshtė saj, personi pėrballė jush po lėviz kėmbėn e djathtė sikur po shtyp njė pedal makine. Nėse vėreni kėtė tė fundit, ndryshoni strategji, bėjeni tjetrin tė ndjehet komod me ju.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi