Banja guaca dezinfektohet me aj kinez dhe me uj t ngroht

Shko posht

Super Banja guaca dezinfektohet me aj kinez dhe me uj t ngroht

Mesazh nga ditush prej Wed Jun 15, 2011 8:10 pmKur sht fjala pr pastrimin e tualetit, shumica prdorin kemikale t forta si jan: zbardhuesit, n mnyr q t dezinfektojn at hapsir. Mirpo, ekzistojn edhe mjete t buta natyrale, t cilat pastrojn njsoj.
N guacn e WC-s hidhni 150 ml uthull t bardh t paprpunuar dhe frkojeni me brush. Guacn e WC-s dezinfektojeni me tretjen e 10 pikave t ajit kinez (Thea chinensis) n 115 ml uj.

Tretjen lreni t veproj deri n shplarjen tjetr. /Telegrafi/

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi