Xhesika, shqiptarja nė “Miss Universe”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Xhesika, shqiptarja nė “Miss Universe”

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 6:15 amBukuroshja Xhesika Berberi do tė udhėtojė drejt Brazilit pėr tė konkuruar nė “Miss Univers”organizuar nga Donald Trump. Gjatė fundjavės sė shkuar Xhesika rrėmbeu kurorėn e “Miss Univers Albania 2011”. Xhesika ėshtė e njohur nė qarkun e modės dhe bukurisė nė Shqipėri, sepse ka vite qė merr pjesė nė aktivitete tė ndryshme. Fillimisht ajo ka qenė pjesėmarrėse nė edicionin e parė tė konkursit “Supermodel of Albania”, ku nuk ka fituar pėr shkak tė moshės sė vogėl. Megjithatė ajo arriti tė tėrheqė vėmendjen e jurisė profesioniste dhe tė fotografit tė famshėm Fadil Berisha, i cili e ka aktivizuar nė sesione tė ndryshme fotografike. Ajo peshon 55 kg dhe ėshtė e gjatė 178cm. Nė spektaklin “Miss Universe”qė do tė mbahet nė Brazil.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi