Kompjuteri shpallet personalitet i vitit

Shko posht

Super Kompjuteri shpallet personalitet i vitit

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 6:23 amSuperkompjuteri, i cili mori pseudonimin Watson, sht shpallur personalitet i vitit n ceremonin zyrtare t dhnies s mimit Vebi, t hnn n New York.
mimi Vebi, i cili konsiderohet Oskar i internetit, sht themeluar m 1996 dhe e jep Akademia Ndrkombtare pr art dhe shkenc digjitale.
Kompjuteri Waston i IBM-it fitoi para kuizit televiziv Jeopardy, transmeton Daily Mail.
Ceremonin e dhnies s shprblimeve e udhhoqi aktorja Lisa Kudrow.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi