Diplomon n moshn 99-vjeare

Shko posht

Super Diplomon n moshn 99-vjeare

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 9:49 am
Leo Plas nga Redmond n Oregon ka diplomuar n Unversitetin La Granda n moshn 99-vjeare, 79 vjet pasi q n vitin e fundit t studimeve braktisi fakultetin.

Plas m 1932 regjistroi semestrin e fundit n fakultet, i cili n at koh quhej Shkolla Normale e Oregonit dhe duhej t ndiqte ligjratat edhe tre muaj pr t marr diplomn dhe mund t punonte si msues.

N at koh, ShBA u trondit nga kriza e madhe ekonomike, dhe Plasit nuk i plqente mundsia q t punonte n shkoll pr pag mujore prej 80 dollar. Pr kt pranoi ftesn e nj miku q t punoj n kompanin e tij pr 150 dollar n muaj, transmeton AP.

Tani sht e vshtir t kuptohet, por n at koh thjesht nuk mund t refuzohej paga 70 dollar m shum, tha Plas pas marrjes s diploms.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi