Si t punoni me kujdes n kompjuter

Shko posht

Super Si t punoni me kujdes n kompjuter

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 12:12 pmPothuajse t gjith qndrojm shum or para kompjuterit, pr pun ose argtim por duhet t kemi parasysh se edhe kjo ka disa rregulla t cilat, nse zbatohen, i bjn m t padmshme ort e gjata para monitorit.

1- Rregulloni ndriimin dhe kontrasin n vlera normale t monitorit

2- Sfondi i drits n vendin ku keni vendosur kompjuterin duhet t jet pak m i errt sesa sfondi i ekranit. Ama kur t punoni, bni kujdes q t mos jeni n errsir totale.

3-Kujdesuni q t mos ket reflekse n monitor.

4-Gjat leximit apo shkrimit t do paragrafi, ndaluni pak dhe prplasni qerpikt q t qetsoni dhe t fokusoheni m mir.

5-N fund t do faqeje q lexoni ngrini syt dhe shiko diku n tavan apo n ndonj vend tjetr ku mund t ket ndonj ngjyr lodhse dhe me pas bni nj frymmarrje t thell.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi