Sarkozy: BE, kompromis pr Greqin

Shko posht

Super Sarkozy: BE, kompromis pr Greqin

Mesazh nga ditush prej Thu Jun 16, 2011 2:25 pmPresidenti francez Nicholas Sarkozy u ka drejtuar nj apel vendeve antare t Bashkimit Evropian q t japin prova t shpirtit t prgjegjsis pr mbrojtjen e euros.
Sarkozy ka nnvizuar se monedha e prbashkt evropiane ndodhet nn krcnimin e vazhdueshm pr krizs s borxhit grek dhe pr kt ka krkuar gatishmri pr kompromise.

Apelin e tij shefi i pallatit Elize e ka br gjat nj fjalimi t mbajtur n forumin e agrikulturs q po zhvillohet n Paris.

Ndrkoh, nga Greqia pritet sot shpallja e qeveris s re, pas nj riformatimi t br nga vet kryeministri Papandreu pr shkak t krizs s rnd ekonomike.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi