Greqi, pritet formimi i qeverisė sė re

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Greqi, pritet formimi i qeverisė sė re

Mesazh nga ditush prej Thu Jun 16, 2011 2:27 pm
Kryeministri grek Jorgo Papandreu pritet tė njoftojė sot kabinetin e ri, njė lėvizje kjo pėr tė kėrkuar mbėshtetje pėr miratimin e paketės sė masave anti-krizė.
Papandreu, i cili do tė qėndrojė nė postin e tij, thotė se do ta vendosė qeverinė e re nė njė mocion besimi nė Parlament.

Masat e propozuara janė tė nevojshme pėr tė fituar ndihmėn e radhės nga BE dhe FMN, por ato janė ndeshur me njė opozitė tė ashpėr nė Greqi.

Nė Athinė janė regjistruar dje protestat mė tė dhunshme qė nga fillimi i vitit, kur manifestuesit zbritėn nė rrugė dhe morėn pjesė nė njė grevė tė pėrgjithshme.

Kryeministri Papandreu ėshtė pėrballur gjithashtu me kėrcėnimin pėr njė revoltė brenda partisė sė tij, pėr shkak tė paketės sė diskutueshme.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Greqi, pritet formimi i qeverisė sė re

Mesazh nga Lordi prej Thu Jun 16, 2011 2:34 pm

skan faj popullli me gjith se jan ma zi se shkiet por nuk duhet im fut gjith meni thes sepse ka tmir e t“kqi..

kjo qeveri qe eshte tani po don mejau hek penzionat gjith popullit si pleqve ashtu dhe atyre tpa aftive..
dmth ata qe kan ponu tan jeten mos me marr kurgjo gjynah e pse kan ponu ateher per kend per qeverin a ?

majku jebote

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 29
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi