Skandal nė Bruksel me flamurin shqiptar

Shko poshtė

Super Skandal nė Bruksel me flamurin shqiptar

Mesazh nga ditush prej Thu Jun 16, 2011 2:29 pmKanė kaluar mė shumė se 20 vjet qė kur ra regjimi komunist nė Shqipėri dhe simbolet e diktaturės u zhdukėn, por gafat skandaloze nuk po reshtin. Nė Bruksel ku zhvillohen mbledhjet e Parlamentit Evropian, flamuri shqiptar mban edhe yllin me pesė cepa.

Njė gafė e pafalshme e personelit nė Bruksel apo edhe njė mungesė e papranueshme e vėmendjes nga pėrfaqėsuesit e pėrhershėm shqiptarė atje, duke toleruar qėndrimin e flamurit komunist shqiptar.

Ky flamur u shfaq sot nė raundin e tretė tė bisedimeve ndėrparlamentare mes Shqipėrisė dhe Bashkimit Evropian. Mesa duket, bėhet fjalė pėr njė gabim nga sektori i protokollit tė BE.

Nė ambientin ku po zhvillohej takimi mes Eduard Kukan, Fatos Beja, kryetar i Delegacionit Kuvendor Shqiptar nė PE dhe Nicolaos Countis, ėshtė parė flamuri komunist me yllin me pesė cepa.

Ky flamur ndodhej pikėrisht nė sallėn ku po zhvilloheshin bisedimet dhe gjendej pėrkrah flamurit tė Bashkimit Evropian. Edhe pse aq haptazi, askush nuk e ka vėnė re kėtė flamur dhe as ministrja jonė e Integrimit Majlinda Bregu, apo ambasadorja e Shqipėrisė nė BE, Mimoza Halimi.

Lidhur me kėtė skandal, ka reaguar sot Aleanca Kuqezi e cila tha se dėnon fuqishėm atė qė e cilėsoi ndryshimi i flamurit shqiptar ne Bruksel.

"Ne shprehim keqardhje qe Shqipėria ende pėrfaqėsohet ne Evrope me reminishencat e te kaluarės", thotė AK, duke vlerėsuar kėtu se shteti shqiptar duhet te dėrgojė ne Evrope flamurin e vėrtetė shqiptar".

AK thekson se "simbolet kombėtare mbrohen me kushtetutė" dhe sqaron se ėshtė Kushtetuta ajo qė pėrcakton formėn e flamurit", ndaj paralajmėron se "askush nuk mund te ndryshoje simbolet kombėtare, por vetėm diktatura komuniste guxoi ta ndryshonte flamurin dykrenorėsh". /NOA/

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Skandal nė Bruksel me flamurin shqiptar

Mesazh nga Lordi prej Thu Jun 16, 2011 2:39 pm

fajet i“kan ata shqiptar te cilt perfaqesojn shqiperin..!!

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Skandal nė Bruksel me flamurin shqiptar

Mesazh nga ditush prej Thu Jun 16, 2011 2:41 pm

kan faj po qka me ba se kan paa hahha :P

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Skandal nė Bruksel me flamurin shqiptar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi