Greqi, opozita kėrkon zgjedhje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Greqi, opozita kėrkon zgjedhje

Mesazh nga ditush prej Thu Jun 16, 2011 2:30 pmPas dėshtimit tė bisedimeve pėr arritjen e njė marrėveshje pėr qeveri tė unitetit, opozita greke bėri thirrje pėr zgjedhje tė parakohėshme.
Lideri i Demokracisė sė Re, Antoni Samaras tha pėr mediat vendase se zgjidhjen mė tė mirė nė kėtė periudhė krize e jep verdikti popullit.

Ndėrkohė, ditėn e sotme pritet qė kryeministri Papandreu tė riformatojė kabinetin e tij nė pėrpjekje pėr tė fituar sa mė shumė mbėshtetje pėr tė realizuar reformat ekonomike nė vend, tė vėna kusht nga BE dhe FMN pėr marrjen e huasė prej mbi 100 miliard eurove.

Mijėra vetė protestuan dhunshėm nė rrugėt e Athinės dhe disa qyteteve tė tjera greke pėr tė kundėrshtuar planet e Papandreut pėr shkurtimet nė buxhet e nė investime.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi