Shqipria heq vizat pr Ukrahinn e disa shtete t tjera

Shko posht

Super Shqipria heq vizat pr Ukrahinn e disa shtete t tjera

Mesazh nga ditush prej Thu Jun 16, 2011 2:31 pmUkrahinasit mund t hyjn lirisht tani n Shqipri dhe t qndrojn 90 dit n harkun kohor brenda 180 ditve nga dita e shkeljes pa viza n kt vend, bri t ditur zdhnsi i Ministris s Jashtme t Ukrahins.

"Vendimi i qeveris shqiptare parashikon heqjen e vizave pr qytetart e Ukrains, Armenis, Azerbajxhanit dhe Kazakistanit," tha Alexander Dykusarov n nj konference pr shtyp.

Rregullat e reja vlejn pr turistt, njerzit e biznesit si dhe pr pjesmarrsit n aktivitetete ndrkombtare dhe kulturore.

Vendosja e ktij regjimi pa viza do t jet i prhershm. N vitin 2009 Tirana vendis nj regjim pa viza pr shtetasit e Ukrains, por vetm pr sezonin e pushimeve t vers nga 1 qershor-31 tetor.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi