Ikėn deputeti Ilir Beqja

Shko poshtė

Super Ikėn deputeti Ilir Beqja

Mesazh nga ditush prej Thu Jun 16, 2011 2:32 pmIlir Beqja nuk do tė jetė mė deputet i qarkut tė Shkodrės. Ky ėshtė cmimi qė i duhet tė paguajė pėr njė tender, qė kompania e tij pėrfitoi nė tetor tė vitit 2009, pėr informatizimin e bashkisė sė Durrėsit.(UPDATE)
Njė vit mė vonė, nė tetor 2010, Parlamenti votoi papajtueshėrinė e mandatit. pėrpara se tė mbėrrinte nė seancė plenare, cėshtja u diskutua nė komisionin e rregullores, mandatit dhe imunitetit. Demokratėt iu referuan nenit 70 pika 3 tė Kushtetutės, ku thuhet se deputetėt nuk mund tė kryejnė asnjė veprimtari fitimprurėse, qė buron nga pasuria e shtetit ose e pushtetit vendor dhe as tė fitojnė pasuri tė kėtyre. Cėshtja ėshtė se tenderi u fitua pėrpara se zoti Beqja tė bėnte betimin nė Kuvend.

Nė tetor tė vitit 2009 socialistėt nuk kishin hyrė ende nė Kuvend dhe pėr pasojė nuk ishin betuar si deputetė tė legjislaturės sė re. Por demokratėt pėrmendėn nenin 71 pika 1 tė Kushtetutės, ku thuhet se mandati i deputetit fillon ditėn qė ai shpallet i zgjedhur nga komisioni pėrkatės i zgjedhjeve, pra KQZ.

Kur cėshtja pėrfundoi nė seancė plenare mė 21 tetor tė vitit tė kaluar, kjo ishte hera e parė qė socialistėt morėn pjesė nė njė votim, tė cilin ata e konsideruan politike.

Seanca pati dy momente kyc: votimin e socialistėve dhe zbritjen e mazhorancės nė 70 vota, duke humbur mazhorancėn prej 71 deputetėsh. Socialistėt pyesnin veten se si do tė kishte qenė ky rezultat, nėse votimit do tė ishte bėrė i fshehtė? Me largimin e Ilir Beqjas mandati i tij i deputetit i kalon personit vijues nė listėn shumėemėrore tė Partisė Socialiste, qė ėshtė zonja Paulina Hoxha.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi