Gykata e Lart, votohen dekretet e Topit

Shko posht

Super Gykata e Lart, votohen dekretet e Topit

Mesazh nga ditush prej Thu Jun 16, 2011 2:34 pm

Parlamenti miratoi n seanc plenare m 72 vota "pro", asnj kundr dhe asnj abstenim dekretet e Presidentit t Republiks pr emrimin e Edmond Islamajt dhe Shklzen Selimit si gjyqtar t Gjykats s Lart.
N baz t rregullores s ndryshuar Kuvendi i votoi nominalisht dekretet. Por Kuvendi rrzoi me 64 vota "kundr" dekretin e gjyqtares Manjola Bejleri. Megjithat pro gjyqtares Bejleri votuan t katr deputett e LSI-s.

I pari n listn e deputetve t LSI votoi Lefter Koka. Pas shqiptimit t vots s tij "pro", kryetarja Topalli shprehu habin e saj. Por m pas, edhe deputett Ilir Meta, Nasip Nao dhe Vangjel Tavo votuan "pro".

Abstenuan n votimin e zonjs Bejleri dy deputett e PDIU-s, Shptim Idrizi dhe Dashamir Tahiri, deputeti republikan, ministri Fatmir Mediu, por edhe deputeti demokrat i Durrsit Gazmend Oketa.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi