Urime ditėlindjen 2pac!

Shko poshtė

Super Urime ditėlindjen 2pac!

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 16, 2011 3:13 pm


Sot shėnohet 40 vjetori i lindjes sė reperit tė ndjerė, Tupac Amaru Shakur, njė prej mė tė mirėve nė historinė e hip-hopit.
Tupac lindi mė 16 qershor tė vitit 1971 nė East Harlem tė New York Cityt dhe ndryshe njihet si 2pac apo Makaveli. Ai ka shitur plot 75 milionė kopje tė albumeve tė tij nė mbarė botėn, duke u bėrė njė prej artistėve me mė shumė albume tė shitura nė botė.

Hitet mė tė mėdha tė Tupac konsiderohen, “Ghetto Gospel”, “Hit ‘Em Up”, “Ghost”, “Dear Mama” dhe shumė kėngė tė tjera. Nėpėr hite tė tij Tupac trajtoi tema tė ndryshme, duke filluar nga racizimi, problemet sociale dhe deri te konflikti i famshėm gjatė rivalitetit tė reperėve nga Lindja dhe Perėndimi.

Reperi pa kurrfarė diskutim mė i miri i tė gjitha kohėrave ėshtė vrarė gjatė njė prite mė 7 shtator tė vitit 1996 nė Nevada tė Las Vegasit, ku mė pas nga katėr plumbat e marrė vdiq gjashtė ditė mė vonė nė Qendrėn Mjekėsore Universitare tė Las Vegasit.

Policia e New Yorkut ka hapur dje njė hetim tė ri, pasi njė person i quajtur Dexter Issac ka pranuar se ka shtėnė dhe ka plaēkitur Tupac dy vjet para se tė jetė vrarė. Isaac i ka kėrkuar falje familjes sė Tupac, por policia e New Yorkut ka hapur njė hetim tė ri pėr rastin 2pac, pasi besohet se Isaac posedon informacione pėr vrasjen e tij mė 1996.

Ende sot e kėsaj dite nuk ėshtė zbardhur vrasja e Tupac dhe miliona fansa tė tij dyshojnė tė ketė ndodhur kjo. Ata besojnė se reperi ėshtė gjallė dhe sipas disa spekulimeve do tė paraqitet pėrsėri nė skenė nė vitin 2014, edhe pse dihet ku ėshtė varri i tij.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Urime ditėlindjen 2pac!

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 3:34 pm

Hajde more i bafsh 1oo vjet :P hahahha gjyna... sdi pse qysh i urohet ditlindja nje njeri te vdekur :)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Urime ditėlindjen 2pac!

Mesazh nga Lordi prej Thu Jun 16, 2011 5:38 pm

nora pak ma heret jan gjet disa te dhena sipas internetit se ky njeri egziston gjall me gjith BIGGI.n un kam pas dyshime kaher yhaa po prap sbesoj se eshte gjall.. me gjith at eshte legjend e pa vdekshme..!! urime tupac shakur for-ever

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Urime ditėlindjen 2pac!

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 5:53 pm

E di more po ajo se vdek nje her nuk ringjallet :P hahhaha kto jan thathesheme

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Urime ditėlindjen 2pac!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi