elsi muzikor, triumfon Berkani

Shko posht

Super elsi muzikor, triumfon Berkani

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 5:00 pmXhyste Vulaj dhe Berkani jan fituesit e mdhenj t ndarjes s mimeve elsi Muzikor organizuar nga televizioni Zico.
Xhyste Vulaj triumfoi duke marr mimin e par n kategorin e kngve popullore, prderisa mimin e par n kategorin e muziks moderne e fitoi Berkani me kngn Edhe nj dit me ty.

Drenusha Latifi fitoi Best Female, ndrsa Best RNB i takoi edhe nj femre tjetr, reperes nga diaspora, Lil Vlora me kngn Aja. Burim Hoxha fitoi mimin Zico TV.

Lista e plot e fituesve pr muzikn pupullore:

MIMI I PAR DHE MIMI I PUBLIKUT
Gjyste Vulaj: 'vdekrisht te dashuroj'
Tex: Gjyste Vulaj, Muz: Sokol & Gjyste Vulaj, Ork: Sokol Vulaj

MIMI I DYT
Labinot Alshiqi: koha nuk na fal
Tex: Arian Agushi, Muz & Ork: Andin Randobrava

MIMI I TRET
Librond Musliu BONDI: 'ah sa m mungon'
Tex: Kreshnik Avdiu, Muz & Ork: Arti

INTERPRETIMI M I MIR
Ylber Aliu & Shqipe Krivenjeva: nuk e meriton
Tex: Hazbi Therra, Muz & Ork: Ardian Kastrati

ZICO TV
Kumrije Biba: rastsisht u pam
Tex: Artan Ferati, Muz & Ork: Fatos Canolli

MIMI RADIOFONIK NGA RADIO STAR
Kol Oroshi: sdi met rrejt'
Tex: Arsim Bunjaku, Muz & Ork: Ardian Kastrat

Lista e plot e fituesve pr muzikn moderne:

MIMI I PAR
Berkan: edhe nj dit me ty
Tex: Bujar Idrizi, muz: Berkan, Ork: Adrian Gaxha

MIMI I DYT
Alban Mehmeti: telefonom
Tex: Mithat Sadiku, Muz & Ork: Don Arbas

MIMI I TRET
Valentina Dedvukaj Spaho: e do apo se do
Tex: Valentina Dedvukaj Spaho, Muz & Ork: Dj Selvio

MIMI I PUBLIKUT DHE Best DANCE
Irva Stefa: rock this party
Tex: Vali, Muz & Ork: Zapp & Chriss

Best FEMALE
Drenusha Latifi: 'pasoja dashurie'
Tex & Muz: Ilir Berani, Ork: Enis Presheva

Best MALE DHE MIMI RADIOFONIK NGA TOP KOSOVA RADIO
Granit Ahmeti: 'diva jem'
Tex: Valtrim Haxhija, Muz & Ork: Zzap & Chriss

Best HIP HOP
M-Afia: 'vallzojm dirty'
Tex: M-afia, Muz & Ork: AfroBits

Best RnB
Lil Vlora: 'Aja'
Tex: Viktor Paloka(Unikkatil) & Bazzuka & Lil Vlora, Muz & Ork: Viktor Paloka(Unikkatil) & Bazzuka

ZICO TV
Burim Hoxha: M harro
Tex: Roy & Burim Hoxha, Muz & Ork: Roy

Best NEW ARTIST
Gramos Aliu: pa frym m ke ln
Tex & Muz: Zeqirja Bajrami, Ork: Mentor Latifi.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi