Lady GaGa ia kalon Ronaldos dhe Messit

Shko poshtė

Super Lady GaGa ia kalon Ronaldos dhe Messit

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 5:02 pm
Lady GaGa ėshtė VIP-i mė i paguar nė botė nėn moshėn 30-vjecare, me 90 milionė dollarė nė vit.

Kėngėtarja, e famshme ka fituar kėshtu titullin e mbretėreshės sė klasifikimit tė “Forbes” pėr yjet e spektaklit nėn moshėn 30-vjecare.

Klasifikimi vijon si mė tej: nė vend tė dytė kėngėtari kanadez, Justin Bieber me 53 milionė dollarė; ndėrkohė qė medalja e bronzit i shkon yllit tė Miami Heats, LeBron James, me 48 milionė, njė mė shumė se tenisti Roger Federer, i cili renditet i pesti.

Sportistėt e tjerė nė listėn “top dhjetėshe” janė Cristiano Ronaldo, i shtati me 38 milionė dollarė, Leo Messi me 32, dhe Rafael Nadal me 31 milionė, nė vendin e dhjetė, transmeton TCH.

Ndėrsa lista e yjeve tė showbizit vijon me Taylor Swift, e pesta me 45 milionė dollarė, Kate Perry e gjashta me 44 milionė dhe Beyonce e teta, me 34 milionė dollarė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi